Продавець интернет-магазин «My Indigo» розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
247 відгуків
интернет-магазин My Indigo
+380 (93) 508-36-00
+380 (97) 388-92-62
+380 (66) 422-51-47

Потрібно хрестити дитину?

Потрібно хрестити дитину?

Необхідно хрестити дитину?

Нині, молоді батьки не завжди усвідомлюють весь сенс таїнства, а просто перетворюють це в традиції, тому що так треба, або ж просто як данина моді.

Зараз це і правда вже як мода стала, одягнутись самим, купити хрестильний набір для хрещення, та ще й ексклюзивний, потім добре відзначити і так далі. Ні,звичайно ж у всьому цьому пишному звичаї сучасної молоді немає нічого поганого! А навпаки добре, коли молоді батьки думають про все заздалегідь, готуються відповідально і хрестять своїх дітей.

Але сама суть такого великого і важливого події не для всіх істинно відома. Перш за все потрібно розуміти що хрещення - це важливе священна дія, що означають друге народження людини, духовне разом з Господом Богом, Богородицею і Святим духом! Хрещення проводиться лише один раз у житті людини, вважається, що необхідно хрестити дитину на 9-ий чи 40-й день після його народження, але суворих правил щодо цього не існує, тому можна зробити це в будь-який момент.

Церковні служителі прекрасно розуміють, що багато сучасні батьки не живуть церковним звичаям, але все одно хрестять своїх дітей і намагаються максимально дотримуватись усіх канонів таїнства, взявши з собою все необхідне для цього, вибравши хрещених батьків та хрестильний набори для дітей.

А хіба добре хрестити дитину невіруючим батькам, тільки тому, що так треба або просто модно, або ж взагалі на вимогу родичів?

Це питання ми підняли і серед своїх знайомих і звичайних форумах, на яких такі подібні питання досить часто ставлять сучасні матусі, які не знають як все-таки правильно вчинити. І ось одна форумчанка задається питанням " хрестити тому, що так треба і так прийнято? "Якщо ж сім'я складається з людей які не вірять в Бога або ж дотримуються різної віри, то багато хто зараз залишають вибір за самою дитиною по досягненні його свідомого віку, коли він сам осмислить потребу чи навпаки в цьому. Але все ж, сучасна молодь соромиться зізнатися в тому , що вони не охрестили своє чадо, так як якась далека знайома їх бабусі або сусідка задасть подібне питання:" Ну що, Ви вже охрестили?" і боячись що відповівши:" Ні" стороння людина буде ахати і охати від жаху того, що в принципі його взагалі не стосується, адже це індивідуальні і особисте, що стосуються тільки його сім'ї, в якій народився малюк. І тільки їм вирішувати варто хрестити або ж ні! Просто багатьом неприємно бути в очах інших як би "Білою вороною", вже суспільство саме у нас це закладає.

Але тут зовсім інший сенс, адже мова йде не про те що Ви наприклад одягли старі лахи на себе вийшовши на вулицю і Вам стало соромно почувши докір або неправильний погляд від знайомої. Тут інший сенс, душевний закладений, який повинен виходити з Вашого серця і Вашого заклику до віри, яке Ви хочете передати своєму малюку, як кажуть з молоко матері.

Цими прикладами ми ні в якому разі не закликаємо Вас відкидати хрещення дитини, просто хочеться, що б все розуміли істинний сенс в тому, що відбувається. Для істинно віруючих людей - це велика подія, огромниший свято другого духовного народження.

Ми пошукали і відповіді священиків на подібне питання про потребі хрещення дитини : "Потрібно!- не те слово! Але до цього ніхто не примушує і не змушує. Адже це практично безглуздо, якщо навколишні немовляти дорослі, після хрещення не будуть долучати його до Церкви і до віри в Бога. Все одно , що кинути непроросшее зерно і залишити його без поливу та догляду, адже воно не проросте, а тим більше не дасть плодів. У такому випадку дитина виросте поза пізнання до віри і духовного спілкування, і може тоді є сенс залишити це коли він самостійно прийде до цього." Хрещення в ранні роки і прилучення його до Церкви допоможуть йому набагато швидше.

Багато Священиків відповідаючи на такий важливий і неоднозначний питання твердять про те, що хрещення це не зобов'язання, хрещення просто не повинно відбувається з примусу спільноти." Не даремно ж сказано "Хто увірує й охриститься, той спасенний буде" . Але ми сприймаємо це занадто дослівно і навіть буквально, адже це не означає, що хрещена людина буде врятований і захищений від усіх проблем і негараздів, а не хрещений - навпаки.

На жаль, люди в цих поглядах і своїх думках діляться на кілька видів - ті, хто істинно вірують у Бога , дотримуються всі необхідні ритуали, правильно вибирають восприємників ( хрещених батьків), а не за принципом: це моя найкраща подруга, будемо частіше зустрічатися чи це багатий хрещений, який буде допомагати матеріально і дарувати дорогі подарунки. Адже це вже цинізм у разі таких думках при виборі хресних батьків для свого чада, які несуть за собою зовсім інші поняття, такі як вчити пізнавати релігійну правильне життя, і відповідати за дитину перед Богом.

І є ті, які з-за неправильного релігійного переконання, атеїсти і люди скептичного ставлення перетворюють це в традицію, яка з давніх часів закладена у християн.

Велику помилку і навіть гріх здійснюють люди, які вважають хрещення якимось магічним ритуалом. Наприклад готові другий раз охреститися, щоб зняти з себе порчу або піти від "Злої долі". Адже це своєрідна двері у свою віру!

Хреститися потрібно в усвідомленому віці - до такого висновку зараз приходять служителі Господа, так як здійснюючи священне таїнство як обряд, ритуал або просто як данина моді, Ви не тільки здійснюєте гріх, але й не даєте своїй дитині вибрати своєї істинний шлях вірування. Звичайно, що може вирішувати немовля, адже він не знає нічого про духовну правильного життя, про віру, тому в момент хрещення тільки Ви і воспріємників дитини несуть за нього відповідальність.

Те, що Ви знайшли, цікавитеся і вже прочитали чималу частину нашої статті зібраної з різних джерел, присвячену дуже важливої події в житті -Хрещення, це вже означає, що Ви насправді хочете правильно вирішити для себе, чи варто хрестити свою дитину і як це зробити правильно. Ви вже проявляєте відповідальність перед таким великим кроком в життя Вашого чада. А чи багато , наприклад Ваших друзів і знайомих істинно віруючих і дотримуються всі канони і звичаї при хрещенні дитини? І скільки з них знає саму суть цього таїнства? На дозвіллі, гуляючи зі своїми знайомими молодими матусями, поцікавтеся у них: чи вони знають всю правду про хрещення, і чи знають вони, про що Ви вже так багато прочитали і дізналися. Я думаю, навряд чи. Відповідь їх буде, напевно, -та що там знати! Треба і охрестили, адже всі так роблять і ми туди ж. А можуть і зовсім сприйняти це як докір в не знанні ними достатньої кількості інформації про хрещення. Так що Ви вже не перестарайтеся з питаннями, а якщо цікаво, то поцікавтеся у них.

Звичайно бувають такі ситуації, наприклад, якщо дитина хвора або в тяжкому стані, його намагаються якнайшвидше охрестити. І це звичайно правильно, але для цього не обов'язково навіть їхати до церкви, а можна запросити Священика до дитини або ж взагалі самому(якщо людина охрещений) охрестити дитину . Для цього потрібна вода і правильні слова : Хрещається раб Божий (ім'я) в ім'я Отця, і Сина, і Святого духа.

І нічого грандіозного для цього не потрібно, особливо робити відчайдушні спроби, заради того що б приїхати з хворою дитиною саме в церкву, як, наприклад, сім'я з Росії. У 2013 році молода пара везла свою дитину на водохреща( це була зима ), мабуть, дуже поспішали і потрапили в легке ДТП. За словами матері дитини, яка тримала його в себе на руках, малюк зовсім не отримав травм і вона не бачила, що б він навіть вдарився. А по приїзду в церкву і передавши чадо на руки священика дитина був вже мертвий, це побачив сам священно служитель, тобто він помер на руках у матері або ж вже прямо при початку хрещення , так і не стало відомо. Але ситуація страшна! Як виявилося дитина була хвора і вони просто поспішали охрестити дитину у важкому стані, будь-якими шляхами і скоріше. Але як бачите з цього нічого приємного і доброго, а тим більше чарівного не сталося, а навпаки, батьки насамперед чомусь не за лікарською допомогою звернулись, за Церковною. Загалом не нам звичайно їх судити, ні в якому разі! Просто після цієї страшної трагедії ,самі священно служителі говорили про те, що в першу чергу варто задуматися в таких випадках про медичної допомоги, а про духовну можна подбати простим методом, як ми вже розповіли вище, головне мати воду і вимовити тайносвященные слова!

Ось такі випадки теж бувають, як виявилося, з прочитаних нами безліч джерел і статей для збору нашої розповіді. Ми сподіваємося, що Ви прийдете самі до вірного вирішення цього питання : "чи Потрібно хрестити дитину?" Головне все гарненько обдумати, запитати ради у своїх родичів і близьких, ретельно підготуватися( якщо звичайно немає необхідності в швидкому хрещенні, коли питання стосується про болеющем дитину). Придбати все для цього необхідне : набір для хрещення та інше( що необхідно для хрещення Ви зможете знайти у нас в інших написаних статтях) .

Звичайно ж з повною відповідальністю і тепер з розумінням всього сенсу, вибрати хресних для свого малюка, які будуть нести за нього духовну відповідальність і привчати його до правильної безгрішною і релігійного життя, так і до Церкви звичайно! Не забувайте, що Ваші майбутні куми так само повинні бути хрещеними і на Таїнстві хрещення всі повинні бути з хрестиками. Ну що ж, удачі Вам і "З Богом!"

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner